Pompa ciepła do podgrzewu ciepłej wody Vitocal 060-A, zarówno w nowym budownictwie  jak i w obiektach modernizowanych, gwarantuje efektywne podgrzewanie wody użytkowej.

Kompaktowa pompa ciepła Vitocal 060-A typu monoblok została wyposażona we wszystkie komponenty służące do efektywnego podgrzewania ciepłej wody. W jej kompaktowej obudowie mieści się obok modułu pompy ciepła, regulator oraz zasobnik ciepłej wody użytkowej o pojemności 180 lub 250 litrów.

Vitocal 060-A może wykorzystywać zarówno powietrze zewnętrzne jak i powietrze obiegowe do wydajnego i ekonomicznego podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Dzięki temu można ją stosować w nowych i już istniejących domach jednorodzinnych. Idealnym zastosowaniem dla pompy są sytuacje, kiedy trzeba chłodzić powietrze w pomieszczeniach – na przykład w piwnicach na wino czy też w komorach chłodniczych z artykułami spożywczymi.

Pompa ciepła do podgrzewu ciepłej wody może być wyposażona w wężownicę (typ T0S-ze) do której można podłączyć drugie źródło ciepła np. instalację solarną lub kocioł grzewczy, aby w okresie zimowym ogrzewać wodę. Możliwa jest również praca w układzie monoenergetycznym, gdzie w okresie zimowym za ogrzewanie wody będzie odpowiadała grzałka elektryczna fabrycznie zamontowana w pompie ciepła (typ T0E-ze). Grzałka elektryczna jest montowana „na sucho” co zapewnia możliwość jej okresowej kontroli bez konieczności opróżniania zasobnika.

Zalety

  • Wysoka wydajność pracy zarówno z wykorzystaniem powietrza zewnętrznego jak również obiegowego
  • Proste uruchomienie dzięki kompletnemu wyposażeniu i fabrycznym ustawieniom regulatora
  • Cicha praca
  • Regulator umożliwiający intuicyjną obsługę urządzenia
  • Podgrzewanie ciepłej wody użytkowej do 62°C poprzez moduł pompy ciepła przy temperaturze powietrza dolotowego powyżej 6°C
  • Funkcja szybkiego podgrzewania (tryb Boost) z pomocą elektrycznej grzałki (zakres dostawy w przypadku typu T0E-ze, wyposażenie dodatkowe w przypadku typu T0S-ze)
  • Przygotowana do pracy w inteligentnych sieciach elektroenergetycznych (SmartGrid)

Właściwości

  • Pompa ciepła do podgrzewu ciepłej wody wykorzystująca powietrze zewnętrzne lub obiegowe. Dostępna wersja z wężownicą do przyłączenia zewnętrznego źródła ciepła lub kolektorów słonecznych
  • Możliwość automatycznego załączania pompy ciepła w celu optymalnego wykorzystania energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznej
  • Wyposażona w zintegrowany podgrzewacz wody (grzałka elektryczna w zakresie dostawy w przypadku typu T0E-ze, wyposażenie dodatkowe w przypadku typu T0S-ze)

VITOCAL 060-A

10,200.00 11,875.00 

Możliwy montaż. Zapytaj o szczegóły

Wybierz adres dostawy

Kategorie: , , SKU: Z021984
Marka:VIESSMANN