Stacja uzdatniania wody VIESSMANN AQUASTILLA 12

Stacja uzdatniania wody Viessmann Aquastilla 12 polecana jest do mieszkań i domów jednorodzinnych o niewielkiej powierzchni oraz z jedną łazienką. Zaleca się, aby twardość wody zmiękczonej mieściła się w zakresie od 3 do 6 stopni niemieckich, w przypadku instalacji miedzianych 4 do 8 stopni niemieckich.

Jak działa Aquastilla 12?

Urządzenie montowane na wejściu zimnej wody do budynku. Twarda woda wpływa do domu główną rurą zasilającą. Dopływa do zmiękczacza i przepływa przez żywicę jonowymienną (Purolite C100E), która zmiękcza wodę. W tym czasie zachodzi proces wymiany jonowej, w którym jony, odpowiedzialne za twardość wody, są wyłapywane przez złoże i wymieniane na jony sodu.Następnie zmiękczona woda doprowadzana jest do instalacji wodnej w domu.

Po wykorzystaniu zdolności jonowymiennej złoża, urządzenie automatycznie przeprowadzi jego regenerację przy pomocy przygotowanej wcześniej solanki. W procesie regeneracji urządzenie odzyskuje zdolność jonowymienną, dzięki czemu ponownie może efektywnie zmiękczać wodę.

Regeneracja uruchamia się co ok. 2 m3 zużytej wody.  Podczas jednej regeneracji stacja zużywa 1,5 kg soli oraz do 120 l wody. Na jeden zasyp stacji solą potrzebne jest 10 kg soli tabletkowanej.

Żywicę jonowymienną należy wymienić po co najmniej 10 latach pracy stacji (okres ten może być dłuższy- wszytko zależy od warunków pracy urządzenia).

Budowa urządzenia

Obudowa zmiękczacza wykonana jest z wytrzymałego i elastycznego tworzywa. Pełni ona funkcję zbiornika na sól i solankę. W jej wnętrzu zamontowana jest butla ze złożem jonowymiennym oraz pływak kontrolujący poziom solanki w zbiorniku. Zabezpiecza on zbiornik przed jego nadmiernym wypełnieniem. Na bocznej ścianie obudowy znajduje się zawór przelewowy.

Głowica jest najważniejszą częścią urządzenia. Jej praca oparta jest na technologii dysków ceramicznych, które w zależności od położenia względem siebie, uruchamiają kolejne cykle pracy. Dzięki fabrycznym ustawieniom zmiękczacz jest zdolny do pracy zaraz po instalacji. Głowica charakteryzuje się wysoką trwałością i wydajnością.

4 x Stacja uzdatniania wody VIESSMANN AQUASTILLA 12

8,600.00 

Stacja uzdatniania wody VIESSMANN AQUASTILLA 12 Stacja uzdatniania wody Viessmann Aquastilla 12 polecana jest do mieszkań i domów jednorodzinnych o niewielkiej powierzchni oraz z jedną łazienką. […]

Możliwy montaż. Zapytaj o szczegóły

Wybierz adres dostawy

Kategoria: SKU: 7691891
Marka:VIESSMANN